نام کاربری و رمز عبور دو عبارت برای تعیین هویت یک کاربر در سایت و اجازه دسترسی او به وب سایت هستند. مدیر یک وب سایت وردپرسی نیز در هنگام نصب برای خود نام کاربری و رمز عبوری تعیین می کند تا برای ورود به مدیریت وب سایت خود از آن استفاده کند. مواقعی پیش می آید که شما رمز عبور خود را فراموش کرده اید و بعد از چندین بار تست رمز عبور دیگر کلافه شده اید! حال دیگر دسترسی شما به مدیریت سایت وردپرسی خود قطع شده است، برای دسترسی دوباره، شما باید رمز عبور خود را به رمز عبور جدید تغییر بدهید. برای اینکار شما به ترتیب مراحل زیر را طی می کنید: نکته : در این آموزش ما پنل وب سایت شما را Cpanel در نظر میگیریم و آموزش را با این پنل ادامه می دهیم.

1. به مدیریت هاست خود وارد شوید، برای این منظور آدرس – www.yoursite.com/cpanel – را در مرورگر خود وارد کنید ، بعد از رفتن به آدرس بالا صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد :  

آموزش ریست و بازیابی رمز عبور مدیر سایت جوملا

2. بعد از ورود به مدیریت هاست خود ، شما نیاز به ورود به مدیریت پایگاه داده سایت خود دارید. برای این منظور باید به phpmyadmin وارد شوید :

آموزش بخش phpmyadmin  

3. بعد از ورود به مدیریت پایگاه داده ، شما باید همانند تصویر زیر پایگاه داده وب سایت خود را انتخاب کنید :

آموزش مدیریت پایگاه داده وردپرس

4. حال شما باید جدول مربوط به کاربران سایت را باز کنید، این جدول به نام #__users موجود است. بعد از کلیک برروی نام جدول در سمت راست برروی متن ویرایش یا همان Edit کلیک کنید :

جدول users در پایگاه داده ورپرس

آموزش مدیریت پایگاه داده وردپرس

5. در کادر نشان داده شده در تصویر زیر کد ۸۲۷ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b (تمامی اعداد به انگلیسی نوشته شوند) را جایگزین کد قبلی کنید. با اینکار رمزو عبور شما به ۱۲۳۴۵ تغییر پیدا خواهد کرد :

آموزش ریست و بازیابی رمز عبور مدیر سایت وردپرس به 12345

در مرحله آخر دکمه go یا همان save را کلیک کنید تا تغییرات انجام شده برروی پایگاه داده اعمال شود. حالا به مدیریت وب سایت خود مراجعه کرده و با زدن رمز عبور ۱۲۳۴۵ وارد مدیریت وب سایت خود شوید.